Homeopatia a chrypka  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Homeopatia a chrypka Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Nie lekceważ bólu gardła »

Homeopatia w leczeniu chrypkiPublished 26 listopada 2012 By redaktor

Homeopatia może pomóc przy chrypce.

Wraz ze wzrostem antybiotykoodporności rośnie zainteresowanie lekami homeopatycznymi, również w leczeniu dróg górnych dróg oddechowych i gardła. Skuteczność leków homeopatycznych jest coraz częściej potwierdzana w badaniach klinicznych i prowadzonych obserwacjach. W przypadku ich użycia brak jest działań niepożądanych oraz ryzyka wystąpienia interakcji w powiązaniu z innymi lekami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby leki homeopatyczne były stosowane wraz z innymi lekami.

Stosowanie leków homeopatycznych przy leczeniu chrypki powoduje poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz zmniejsza ryzyko nawrotów choroby. Leki homeopatyczne są skuteczne w leczeniu chrypki przeciążeniowej (spowodowanej nadmiernym przeciążeniem strun głosowych), emocjonalnej oraz tej, która towarzyszy stanom zapalnym górnych dróg oddechowych. Objawy choroby ustępują dosyć szybko, poprawia się brzmienie głosu oraz stopniowo ustępuje męczący kaszel.

Pamiętajmy, że homeopatią możemy leczyć chrypkę trwającą nie dłużej niż 10 dni, jeżeli po tym czasie nie będzie poprawy musimy się udać do lekarza (długotrwała chrypka bowiem może być objawem ciężkich chorób krtani, a nawet nowotworu). Gdy pojawią się pierwsze objawy chrypki możemy spróbować domowych sposobów i wesprzeć je lekami homeopatycznymi dostępnymi w aptece. Jeśli jednak nie będzie poprawy, a objawy wręcz nasilą się, nie czekajmy już tylko umówmy się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Niewykluczone, że trzeba będzie jeszcze zasięgnąć porady laryngologa, jeśli pojawi się na przykład zanik głosu.

Posted in Chrypa, leczenie Tagged Chrypa, chrypka, homeopatia, leczenie chrypki, przewlekła chrypka

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

reklama

SIŁOWNIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl